29 січня 2019 року в в Смілянській ТПО УТОС відбулась звітна конференція.

Голова правління Ромащенко Н.М. прозвітувала про роботу організації за звітний період. Вона доповіла, що товариство постійно намагається зберегти досягнуте.

Щодня приділяється увага захисту інтересів незрячих, їх пристойному існуванню в сучасних умовах життя.
В усіх районах, якими опікується організація, незрячі мають пільги на комунальні послуги та телефон у вигляді знижки від вартості цих послуг. Великими зусиллями збережено пільги на проїзд.

Постійно проводиться робота з сільськими радами і ОТГ по виявленню незрячих, створення безперешкодного доступу до всіх соціальних та медичних закладів, закладів освіти та культури. Первинна організація потурбувалася, щоб сільським бібліотекам було надано комп’ютери та встановлений інтернет для запису озвученої літератури на флешки. Щоб хоч якимось чином незрячим в селах, де відсутнє радіо та інтернет, забезпечити нормальний людський розвиток.

Члени Смілянської первинної організації є учасниками збірної команди від Черкаської області з голболу. Гордістю всієї обласної організації є головний тренер Коба С.В., та капітаном  команди Лисенко О.В.

Незрячі люди освоюють різні види прикладного мистецтва, які, на перший погляд, можуть здаватися неприйнятними для осіб з ураженням зору. Зокрема Карлін В.В. освоїв діамантову мозаїку та вишивку бісером.

Незважаючи ні на які складні обставини в державі, активісти та керівництво організації і надалі приділятиме максимум зусиль для нормальної роботи Смілянської ТПО УТОС. Необхідно активізувати до роботи всіх членів товариства, бо лише спільними зусиллями можна досягти гарних результатів.