В нашу інформаційну епоху дуже важко уявити власне життя без гаджетів. Зараз технології розвиваються швидко, і завдяки озвученим телефонам і комп’ютерам життя людей з порушеннями зору полегшуються.

Хоча нові технології стають для нас доступними, але їх придбання для багатьох з нас залишається недоступним. Саме тому, завдяки ініціативі громадських організацій, мобільний телефон був внесений державою, як один з засобів реабілітації для людей з вадами зору.

4 вересня 2019 року набрала чинності постанова  Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 року №806 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року №321», згідно якої особам з інвалідністю I та II групи по зору та законним представникам дітей з інвалідністю по зору віком від семи років, які надали фіскальний чек, на сьогоднішній день держава компенсує придбання мобільного телефону – у розмірі 3 252 гривень.

Завдяки тому, що почастішали питання який придбати телефон і як ним користуватися, Черкаська організація УТОС ініціює курси з базової грамотності. Наші волонтери розпочинають безплатні курси з роботи на телефоні. Ці курси будуть цікавими для людей, які не можуть читати з екрану, і які при цьому хочуть навчитися працювати з сенсорним смартфоном на базі системи Андроїд.

Також волонтерами нашої організації надаються консультації щодо базової роботи з комп’ютером за допомогою програм зчитування з екрану.

За роз’ясненнями звертайтесь по телефону: 634-888