В грудні 2017 року за підтримки Департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА наші підопічні мали змогу відвідати сусідню Полтавщину. Під час подорожі вони змогли побувати у Мгарському монастирі, прогулятися казковою алеєю Гоголівських персонажів, побачити витвори народного гончарського мистецтва у Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішньому та побувати на весіллі, яке відбувалося за всіма народними традиціями.

Мгарський монастир зачарував наших підопічних спокоєм та неймовірною красою внутрішнього оздоблення церкви. Прогулянка повз знамениту Миргородську калюжу у оточені славнозвісних Солохи, Козака Чуба та інших Гоголівських персонажів, вилитих у бронзі не залишили нікого байдужим.

У всесвітньо відомій столиці Українського гончарства Опішньому мали змогу ознайомитися з витворами гончарського мистецтва, зокрема побували в галереї садово-паркової глиняної скульптури. Дізналися про історію цього ремесла та відвідали майстер-клас з виготовлення гончарських виробів.

Яскравим завершенням екскурсії став візит до музею весілля. Працівники музею запропонували взяти участь в театралізованому весіллі, яке проводилось з дотриманням українських весільних обрядів. Були розподілені ролі між присутніми і екскурсанти на собі відчули чарівність та магічність такої обрядовості. Участь у такому костюмованому дійстві окрім знайомства з давніми традиціями, допомогла чудово провести час.