У січні 2019 року в місті Черкаси відчинило свої двері, щойно реконструйоване, відділення  «Ощадбанку», яке розташоване на вулиці Смілянська, 2. Це приміщення для клієнтів та відвідувачів установи цікаве тим, що воно адаптоване для людей з інвалідністю.

Реконструкція відділення тривала дев’ять місяців. За цей час приміщення капітально перебудували. Головна перевага якісно нового закладу в тому, що кожен клієнт тепер має можливість безперешкодно зайти до нього та одержати фахові банківські послуги.

У рамках проекту «Inclusive Friendly» персонал банку здобув навички комунікації та допомоги людям із порушенням слуху, зору, опорно-рухового  апарату. Тож  тепер у цьому відділенні працюють менеджери, які знають і вміють обслуговувати осіб з інвалідністю.

Інклюзивне відділення забезпечує комфортне обслуговування всіх категорій населення. Для вільного доступу, для клієнтів із інвалідністю при вході до приміщення встановлений зручний похилий пандус, автоматичні вхідні двері, кнопка виклику менеджера, тактильна плитка. У  комфортному закладі працюють банкомат та інформаційно-платіжний термінал з тактильними маркерами, роз’ємом для навушників, програмою для керування голосом.

Першим  клієнтів зустрічає хол-менеджер,  який допомагає клієнтузорієнтуватися. У комфортному залі очікування  окреме місце відведене для роботи людей з інвалідністю, де допомагає спеціально підготовлений менеджер. Облаштовані зручні санітарні кімнати.

На  відкритті  закладу  були  присутні незрячі, члени нашої організації. Зокрема, заступник голови правління Черкаської ТПО УТОС, тотально незрячий Мірошник Володимир Васильович був приємно здивований та відзначив дійсно комфортне перебування та отримання банківських послуг. Ним же було запропоновано додатково встановити  озвучення на вхідних дверях та інформаційного табло електронної черги, а також замінити для  зручності  на терміналі трубку на наушники. Ці пропозиції була сприйняті керівниками з зацікавленням, тож є надія, що вона буде втілені.

Інклюзивне відділення Ощадбанку  стало прикладом для державних, фінансових та інших установ, як створити умови безперешкодного доступу людей до життєвонеобхідних послуг.

Наступного року в одному з районів відкриють ще один такий підрозділ. Це проект створення безбар’єрного суспільства, що реалізується зусиллями «Ощадбанку» в усій Україні. Міжнародні організації підтверджують, що запроваджувані банком стандарти відповідають світовим.