Черкаська обласна організація, як  структурний підрозділ Українського Товариства сліпих, існує з 1975 року. Статус юридичної особи отримала в червні 1998 року.

Організація здійснює свою діяльність на підставі статуту, маючи статус неприбуткової, її доходи складаються з членських внесків та спонсорських коштів.

Працюємо в тісному контакті з державними органами та іншими громадськими організаціями, займаючись питаннями адаптації, реабілітації та інтеграції слабозорих та незрячих в суспільство, прагнучи зламати стереотипи сприйняття сліпоти вцілому. Створюємо умови для найбільш повного та гармонійного розвитку особистості, задоволення духовних та побутових потреб незрячих. Сприяємо медичній реабілітації, а також навчанню та працевлаштуванню людей з інвалідністю по зору.

Організація  налічує  близько 2  тисяч членів, які мають вроджені або набуті вади зору, а значна їх частина ще й додаткові захворювання.

До складу обласної входить 7 первинних організацій. В сьогоднішньому складі працюємо з червня 2010 року, після приєднання Уманської  ВТПО УТОС.
За час діяльності організацію очолювали  Литвин  І. Х., Зубач В. Д.,Крячок Т.В.

Запрошуємо до членства в організації всіх, хто з тих чи інших причин отримав  інвалідність по зору. Починаючи з 14-річного віку, не залежно ні від віку, освіти, фізичного чи матеріального стану, ні від соціалізації кожен з наших членів отримує від організації саме йому потрібну допомогу та підтримку, а то і самореалізацію.

Також запрошуємо до плідної, взаємовигідної співпраці, як державні так і недержавні організації, педагогів, юристів, роботодавців, благодійників та і просто небайдужих людей. Готові розглянути та втілити будь-яку ідею, корисну для осіб з інвалідністю по зору.

Будем вдячні за допомогу та підтримку цих людей у будь-якому вигляді.